Nasıl Yapıyoruz?

Tanışma ve Brief

Proje geliştirme toplantısında sizinle birlikte videonun amacını ve nasıl olması gerektiğini belirliyoruz. Sizinle birlikte örnek videolar izleyip, nasıl bir sonuç istediğimize karar veriyoruz.

Konsept Geliştirme

Videonun amacına göre aşağıdaki sorulara yanıtlara cevaplar buluyoruz.

Çekime Hazırlık

Geliştirilen konsepte göre hazırlıklar yapılır.

Siz konuşma metnini çalışırken biz de yönetmen, ışık şefi ve konsept tasarımcısı ile kararlaştırılan çekim planı arka planı üzerinde çalışıyor olacağız. Videonun kalitesinin en önemli etmeni konuşmacının performasıdır. Bu yüzden çekimi, konuşmacının kendini hazır hissettiği tarihte yapılır.

Çekim günü

Günün erken saatlerinde çekim ekibimiz hazırlıklarını tamamlamış olur. Konuşmacımız yönetmenimiz ile birlikte son bir prova yaparken, stil tasarımcımız konuşmacımızın kıyafeti, saçı (varsa gözlükleri) gibi detayları kontrol eder....

ve kayıt!.

Video kaydını mümkün olduğu kadar rahat bir ortamda yapmaya çalışırız.

Konuşmacılarımız kendi alanında profesyonel olmakla birlikte, genelikle daha önce kamera tecrübesi olmayan kişilerdir. Konuşma anında sözü unutmak, yanlış telafuz etmek son derece doğaldır. Bu gibi durumlar için hazırlıklı olan deneyimli ekibimiz heyecanınızı yenmenize yardımcı olur.

Konuşma metni, yönetmen yeterli bulana kadar bir kaç kez kayıt edilir.

Post-Prodüksiyon

Yönetmen ve montaj operatörü ham görüntüleri izler, en iyi görüntülerden oluşan kaba montajı ortaya çıkarır. Ardından renk düzenlemesi ve senkronizasyon ile ince kurgu yapılır. Arka plan müziği, altyazılar, açılış ve kapanış jenerikleri eklenir ve video son halini alır.

Onay

Kurgusu tamamlanan video, onayınıza sunulmak üzere, yalnızca şifre ile erişilebilien özel bir alana yüklenir ve linki sizinle paylaşılır. Bu aşamada videoyu izledikten sonra yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Teknik olanaklar dahilinde önerileriniz doğrultusunda videonun montajında güncellemeler yapılabilir.

Yayın

Yazılı onayınızın ardından hazırlanan video, brief aşamasında kararlaştırılan medyalara yüklenir. Bunlar genellikle YouTube, Vimeo ve benzeri video paylaşım siteleri, sosyal medya kanalları ve web sitenizdir.

İhtiyaçlara özel paket çözümler üretiyoruz

Profesyonel Çözümler

Profesyonel meslek sahibiyseniz, mesleğinizle ilgili bilgi birikiminizi ortaya koyan videolar ile kişisel marka yaratabilirsiniz.

  • Psikologlar ve yaşam koçları
  • Avukatlar
  • Mali Müşavirler

Kurumsal Çözümler

Şirketinizin ürün, hizmet ve başarılarıyla ilgili her şeyi ilk ağızdan anlatın.

  • CEO ve YKB mesajı videoları
  • Eğitim ve danışmanlık firmaları

Kamu Kurumları STK ve Belediyeler

Geçmiş dönem faaliyetlerinizi ve gelecek dönem projelerinizi seçmenlerinize anlatın.

  • Belediye başkanları için konuşma videoları
  • Aylık bülten konuşma videoları
  • Dernek başkanları sunumları
© Marlet 2005