Kurumsal Video Prodüksiyon

Kurumsal Videolar

Eğitim Videoları

Mesleki Makale Videoları

Doktorlar, avukatlar, mali müşavirler gibi özellikle reklam ve tanıtım yapmaları yönetmelikler ile sınırlandırılmış serbest meslek icra eden kişiler, mesleki bilgilerini paylaştıkları video makaleler oluşturabilirler. Bu video makaleler içeriklerinde reklam unsuru barındrmadıkları sürece reklam yasağı kapsamında değerlendirilmezler.

Video makaleyi yayınlayan kişi, mesleki bilgi ve tecrübesi ile güncel bir soruna yaklaşım getirecek ve izleyicilere bir fayda sağlayacaktır. Bu bilgiden faydalanan kişiler nezdinde de makale sahibinin bilinirliği ve güvenirliği artacaktır.

Web Videolar

Özellikle sosyal medya kanallarında hızlı tüketilmek üzere hazırlanan videolardır. Videoyu hazırlayan kişi ya da kuruluş, izleyicilere belirli bir konuda başarılı olmak adına "yapılması gereken 5 şey" "yapılmaması gereken 5 şey" gibi tüyolar paylaşırlar. Web Videolar, ilgili konuda başarılı olmak üzere hizmet sunan kişi ya da kuruluşlara, ilgi ve devamında müşteri çekmeleri için uygulanan etkili bir yöntemdir.

Belediye Başkanı Konuşmaları

Belediye başkanları, diğer siyasi figürler gibi sıklıkla televizyon ekranlarında olamamaktadırlar. Bu yüzden belediye başkanları, icraatlarını ve geleceğe yönelik projelerini beldesinde yaşayan insanlarla çok daha etkili şekilde paylaşmak için video mesajları tercih etmektedirler.

Düzenli aralıklarla, özellikle sosyal medya ve belediyenin web sitesi kanalları ile dağıtılan bu videolar, gelecek seçimlerde belediye başkanının oy oranını arttıracaktır.

Ürün Kullanım Kılavuzu Videosu

Küçük ev aletleri gibi ürünlerin kullanım kılavuzlarının video formatında olması, ürünü yeni satın alan kişilerin ürünü kolaylıkla monte etmesi, çalıştırması, bakımını yapmasını sağlayacaktır. Ayrıca güvenlik ve bakım uyarılarının da tüketici tarafından gözden kaçmasını engelleyecektir.

Video CV

Hizmet sektöründe çalışan profesyoneller için, iş başvurusunda kullanacakları video cv prodüksiyonları her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Özellikle satış, pazarlama gibi kişisel özelliklerin ön planda olduğu pozisyonlar için işe alımlarda şirketler, başvuranın genel görünümünü, konuşma şeklini önemli bir kriter olarak ele almaktadırlar.

Bu anlamda video cv, başvuran kişinin bu özelliklerini en iyi şekilde aktarmasına yardımcı olmaktadır. Video CV ile yapılan başvurular, başvurucunun inovatif yapısını ön plana çıkararak bir avantaj yaratmaktadır. Aynı şekilde başvuran kişinin pozisyona uygun olmadığı durumlarda mülakat için harcanan zaman ve emeğin önüne geçmektedir.

© Marlet 2005